Tegevused ja vaatamisväärsused lähipiirkonnas

Tõrvaaugu talu lähiümbruses leidub tegevust igale maitsele. Talust veidi eemal asub puhta ja selge vee ning liivaste kallastega karjäärijärv, mis on ideaalseks suplus- ja päevitamiskohaks. Kaldal asuvad laudade, palkpinkide ning varjualustega lõkkekohad.

Piirkonna suurimaks tõmbenumbriks on kindlasti Mägede mõhnastiku kõrgeimasse tippu rajatud Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus.  Lisaks suusastaadionile on kunstlumega kaetud 2km valgustatud murdmaasuusa rada. Külalisi teenindab tõstukiga varustatud lumelaua- ja mäesuusanõlv ning lumerõngarada. Tegutseb lumelauakool, kus pakutakse sõiduõpet.  Lastele on olemas eraldi kelgunõlv, saab ka uisutada. Tegutseb varustuse laenutuspunkt.

Mitmekesise Mägede maastikuga on võimalik tutvuda erineva pikkusega RMK matkaradasid läbides. Matkarajad on märgistatud ning võimalik on valida erinevate teekondade vahel. Soovitame ära käia vaatetorni juures, kust avaneb kaunis vaade Kõrvemaa ulatuslikele metsadele ja soodele, sealt võib näha ümberkaudsete kirikute torne ning Tallinna telemasti. Olemas on ka  65 km pikkune rada, mis ühendab omavahel piirkonna puhkekeskusi – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu Puhkebaas, Nelijärve Puhkekeskus, Jäneda Mõisa Turismikeskus ja Valgehobuse suusa- ja puhkekeskus. Veel soovitame rattamatka läbi Kakerdaja raba, mis viib kauni Kakerdaja järveni.

Võimalik on külastada Kõrvemaa matka- ja suusakeskust, mis pakub suusa- ja matkavarustuse renti ning mitmeid erinevaid tegevusi (räästa ja uisumatkad, vibulaskmine, discgolf ja palju muud)

Talvel saab lisaks Valgehobusemäe külastamisele harrastada suusatamist ka kaunitel Kõrvemaa metsa rajatud suusaradadel.  Suusa- ja matkarajad jooksevad läbi otse Tõrvaaugu puhkemajade kõrvalt metsast, seega on oma suuskade puudumisel hea võimalus laenutada need Valgehobusemäelt terveks nädalavahetuseks- suuskadega saab nii majutuskohta kui ka keskusesse tagasi.

Võimalus on tutvuda ka erinevate vaatamisväärsustega Albu vallas:
Seidla mõis, Järva- Madise kirik, Mägede maastik, Kakerdaja raba, Tammsaare väljamägi, Jänijõe uhtlammimets, Albu mõis, Järva-Madise Püha Matteuse kirik, Järva-Madise voored Järvamaa Kultuurihiis.  Kaalepi linnamägi. Kakerdaja järv